Skoči na glavno vsebino

Učenka Vita Fakin iz 8. b razreda je dosegla izjemen uspeh na državnem tekmovanju iz kemije, ki je potekalo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo, v Ljubljani 11. 5. 2024. V konkurenci najboljših mladih kemikov iz cele države je osvojila srebrno priznanje.

Tekmovanje, ki vsako leto združi nadarjene osnovnošolce in srednješolce z vse Slovenije, je bilo tudi letos izjemno zahtevno in je zahtevalo poglobljeno znanje kemije ter sposobnost reševanja kompleksnih nalog. Vita Fakin je s svojo predanostjo, vztrajnostjo in trdim delom dokazala, da sodi med najboljše mlade kemike v državi.

Viti Fakin in njeni mentorici Niki Saksida iskreno čestitamo za izjemen uspeh in ji želimo veliko uspeha tudi v prihodnjih izzivih. 

(Visited 68 times, 1 visits today)
Dostopnost