Skoči na glavno vsebino

V ŠPORTNIH ČEVLJIH – OBISK MOTORISTA IN REŠEVALKE

 

»Vožnja motorja/reševalnega vozila zahteva zbrane misli in gibčno telo.«

V začetku aprila smo se v 1. a razredu najprej razveselili Mateja Colje – Majinega strica, ki nam je predstavil vožnjo z motokrosom. Spretnosti smo opazovali z velikimi očmi in ostali odprtih ust. Kar zaploskali smo.

Sledila je predstavitev njegove spremljevalke Klavdije, ki je reševalka. Nazorno nam je pokazala opremo v reševalnem vozilu in načine reševanja ponesrečenih oseb. Vsemu temu je marsikaj zanimivega dodala tudi Majina mama Anja, ki je po poklicu zdravnica.

Sledil je še drugi Matejev del, ko smo si ogledali njegov dirkalni motor ter osvojene pokale in medalje. Učenci so se z veseljem postavili v motoristov položaj na tem ogromnem motorju.

Zanimiva je bila primerjava njunih oblačil in čevljev.

Matej je učence obdaril s svojimi koledarji.

Klavdija pa nas je proti šoli pospremila s prižganimi modrimi lučmi in kratkim zvokom sirene reševalnega vozila. 

Mateju in Klavdiji želimo varno vožnjo.

 

Učenci 1. a razreda ter učiteljici Agata in Tanja

(Visited 61 times, 2 visits today)
Dostopnost