21. marec je bil zelo pisano in aktivno obarvan dan.

V dopoldanskih urah je 250 osnovnošolcev  iz Sežane, Divače, Dutovelj in Komna prepevalo v Kosovelovem domu v Sežani na Območnem srečanju otroških in mladinskih pevskih zborov »Pesem pomladi 2024«.

Pevski nastop je bil zaokrožen s podelitvijo zastav »Kulturna šola« tako OŠ Dutovlje, kot tudi naši šoli.

Napovedana pa je bila tudi podelitev priznanja za najboljša literarna glasila, ki bo potekala v sredo, 27. 3. 2024 v Celju v okviru Roševih dni.

Uganke od A do Ž, knjigica, ki je nastajala z učenci 2. razreda v okviru interesne dejavnosti Kreativno pisanje pod vodstvom  mentorice Tanje Spačal, je bila nagrajena in prepoznana kot ena izmed treh najboljših literarnih glasil prispelih na razpis Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.

Iskrene čestitke tako za uspešen glasbeni nastop, prejeto zastavo Kulturne šole ter priznanje za najboljše literarno glasilo.

Dan se je nadaljeval v popoldanske ure z matematičnim tekmovanjem Kenguru. Verjamemo, da bodo tudi matematični rezultati visoki.