Skoči na glavno vsebino

V petek, 8. decembra 2023, ob 18. uri, je v Fabianovi dvorani potekalo srečanje s tržaškim slovenskim književnikom, esejistom in prevajalcem MARKOM KRAVOSOM, predsednikom Bralne značke Slovenije, nagrajencem Prešernovega sklada, kulturnim delavcem.

Njegova dela so prevedena v dvajset jezikov, 23 let je bil odgovorni urednik ZTT, bil je docent za slovenski jezik in književnost na tržaški Univerzi, tajnik Društva slovenskih pisateljev, predsednik slovenskega centra PEN, človek in ustvarjalec, ki ga odlikuje neizčrpen vir humorja, vedrine in igrivosti .

Njegova novejša dela so: Deva iz Devina, Hiša selivka in Zlatorog.

V pogovoru s književnikom smo sodelovali tudi  učenci OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen.

Srečanje nam bo ostalo v lepem spominu.

(Visited 61 times, 1 visits today)
Dostopnost