Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 14. 12. 2023, smo imeli z učenci 9. razredov naravoslovni dan. Zjutraj smo se zbrali pred šolo in se odpeljali proti Ljubljani. Že po poti smo ob glasbi uživali v druženju. Ko smo prispeli v Ljubljano, smo najprej pomalicali, potem pa obiskali Hišo eksperimentov. Tam smo z radovednostjo delali eksperimente, nato pa spoznali, kako nastaja in potuje zvok. Zatem smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga izkoristili za sprehod po centru Ljubljane. Presenetili so nas otroci ene izmed osnovnih šol iz Ljubljane, ki so peli božične pesmi na Prešernovem trgu. Na koncu smo obiskali tudi Prirodoslovni muzej Slovenije. V njem smo si ogledali vse razstavne eksponate in prisluhnili vodičkam, ki sta nam predstavili različne diorame in geološko-paleontološko zbirko.

Spodaj si lahko ogledate nekaj fotografij tega čudovitega dne.

Tekst: Nina Gorjan
Foto: Nika Saksida, Nina Gorjan, Tomaž Mavrič
(Visited 111 times, 1 visits today)
Dostopnost