Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši!

 

Ker je december čas obdarovanja, bi vas radi spomnili na možnost namenitve dela dohodnine Šolskemu skladu OŠ Komen. Davčni zavezanec rezident lahko zahteva, da se do 1 % dohodnine, odmerjene po zakonu, ki ureja dohodnino, od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje upravičencev do donacij, ki so nevladne organizacije, politične stranke, reprezentativni sindikati, registrirane cerkve in druge verske skupnosti ter šolski skladi ali skladi vrtcev. 

 

Tako lahko namenite del dohodnine tudi našemu šolskemu skladu. Davčni zavezanec lahko posameznemu šolskemu skladu nameni največ 0,3 % odmerjene dohodnine, zaokrožen na desetinko odstotka, pri čimer odstotek namenitve upravičencem in skladom ne sme preseči enega odstotka.

 

Če to želite, vam pošiljamo povezavo do obrazca.

 

Vlogo lahko oddate na območno izpostavo FURS-a ali elektronsko na eDavki – Namenitev dela dohodnine za donacije (durs.si).

(Visited 58 times, 1 visits today)
Dostopnost