Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 13. novembra se je šolski dan začel nekoliko drugače. Tudi naša šola se je pridružila projektu Naključna prijaznost, ki ga že od leta 2015 aktivno širi  društvo Humanitarček.

Učitelje in delavce šole je na mizah pričakala majhna pozornost za prijazen začetek delovnega dne. Učenci od 1.  do 5. oz. 6. razreda so na »jesenske listke«, ki so jih sami izdelali, napisali lepe misli in želje ter si jih izmenjali. Obiskala sta jih tudi predsednica šolske skupnosti Eva Gomizelj in podpredsednik Mihael McCully. Kamenčke prijaznosti pa so učenci izdelovali za naključne obiskovalce Štanjela, kupce v mesnici TOŠČ v Štanjelu in trgovini TUŠ v Komnu ter bralce Kosovelove knjižnice v Komnu. Nekateri učenci so jih odnesli tudi domov.

Z drobnimi pozornostmi in dejanji smo prijaznost širili skozi cel šolski dan ter tako poskušali polepšali življenje drug drugemu.

Naj prijaznosti na ta dan ne bo dovolj za celo leto. Prijaznost naj »hodi z nami« prav vsak dan v letu.

 

Najlepša hvala vsem prijaznim ljudem za prijetne besede, pohvale.

 

Dunja Peric, Tanja Spačal in Ana Valečič

 

 

Prijaznost se širi sama od sebe.

Če si prijazen do drugih,

bodo oni danes prijazni s teboj

in jutri z nekom drugim.

(Šri Činmoj)

(Visited 84 times, 1 visits today)
Dostopnost