Skoči na glavno vsebino

Že 20 let je od takrat, ko sta OŠ Komen in  OŠ Dutovlje prvič organizirali likovni natečaj Po Fabianijevih poteh. Najprej je bil natečaj regionalni, nato smo povabili učitelje likovne vzgoje z vse Slovenije, kmalu pa je postal natečaj mednarodni. 

Pred 14. leti se je likovnemu natečaju pridružil še geografski natečaj Ustvarjalna predstavitev mojega kraja. Lani smo oba razpisa poslali v svet v septembru 2022, sledilo je zbiranje likovnih in geografskih izdelkov. Na naše vabilo se je odzvalo 408 učencev z 287 likovnimi deli. Prejeli smo 58 kolekcij z vseh likovnih področij. Sodelovali so osnovnošolci in predšolski otroci zavodov iz Slovenije, Avstrije, Italije, Srbije in Kanade. Na geografskem natečaju je sodelovalo 62 učencev in dijakov iz sedemnajstih osnovnih in srednjih šol. Strokovna komisija je junija opravila izbor, izšel bo katalog. Pred zaključno prireditvijo v Štanjelu bosta dve strokovni predavanji, nato pa prireditev s podelitvijo priznanj najboljšim likovnikom in geografom.  

Vabljeni 21. 10. v Štanjel! Več informacij najdete tukaj.

(Visited 53 times, 1 visits today)
Dostopnost