Spoštovani!

V torek, 12.3.2024 smo se ponovno zbrali in obeležili edinstven praznik – Gregorjevo.

Pravijo, da po dežju vedno posije sonce. In še res je! Tudi mavrico smo imeli.

Kljub nestabilnemu vremenu, smo se najprej zbrali v avli šole, kjer so učenci nastopili s kratkim kulturnim programom.

Najprej se nam je predstavila vrtčevska skupinica otrok, nato so nadaljevali šolski otroci z recitacijami, igranjem na instrumente in petjem.

Ko se je zmračilo, smo se v soju luči sprehodili do Ferrarijevega vrta, kjer smo spuščali Gregorčke, ki so jih učenci sami oz. s pomočjo staršev oblikovali doma.

Spet smo dokazali, kako pomembni so običaji in kako pomembno je, gojiti jih skupaj z otroki.

Iskreno se vam zahvaljujemo, da ste si z otroki vzeli čas in sooblikovali čudovite Gregorčke, ki so včeraj naznanili prihajajočo pomlad.

Naj letošnja pomlad prinese obilo sončnih, toplih, veselih, srčnih in radostnih dni.

Ana Valečič