Ponedeljek, 11. 3

Pošiljamo vam hladen pozdravček iz oblačnega Leeuwardna, kjer smo na izmenjavi. Na potovanje se je odpravilo 16 deklet skupaj z dvema učiteljicama in ravnateljico. Let je trajal manj kot dve uri. V mesto na severu Nizozemske smo prispeli v večernih urah. Kljub dolgi poti so bila dekleta navdušena in so komaj čakala na snidenje s svojimi prijatelji. Družine, pri katerih so dekleta nastanjena, so jih takoj po prihodu odpeljale k sebi domov.

Danes dan preživljamo na njihovi šoli, kjer so učenci za nas pripravili kviz, lov na zaklad in igranje družabnih iger.

Torek, 12. 3.

Torek je bil namenjen spoznavanju glavnega mesta province. Skozi Leeuwarden smo se popeljali z dvema čolnoma po kanalih. Sledil je lov na zaklad po mestu, po tem pa obisk muzeja, kjer smo izvedeli še nekaj o nastanku mesta in njegovem razvoju. Dan smo zaključili z nakupom spominkov. Lepo nam je.

Sreda, 13. 3.

Predzadnji dan smo preživeli na enem večjih otokov na severu Nizozemske. To je Ameland, do katerega nas je vodila umirjena vožnja s trajektom.

Na otoku smo se od svetilnika sprehodili do centra, ki predstavlja in na slikovit način prikazuje živali, ki živijo na otoku. Poseben del pa je namenjen tudi spremembam, ki jih prinaša globalno segrevanje. Vpogledu v preteklost se je pridružil tudi vpogled v prihodnost in posledično naša odgovornost do te prihodnosti.

Na obali smo nabrali nekaj školjk in posneli skupinsko fotografijo.
Jutri zjutraj se z avtobusom odpravljamo v Amsterdam, od tam pa poletimo le še domov.